Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Catering

  Kreative GV

  Myčka s pásovým transportem podporuje firmu společného stravování Kreative Gemeinschaftsverpflegung

  Tři kuchyně pro mateřské školy, základní školy, jednu baletní školu a nově založenou firmu „Vivention Food & Events“: Svou rozsáhlou nabídkou klade stravovací specialista „Kreative Gemeinschaftsverpflegung“ v Hamburku a okolí trvalé akcenty.

  Na agendě jednatele inovativního a na expanzi zaměřeného cateringového podniku ‚Kreative GV’, pana Rainera Bothe, stojí přímé a dálkové stravování stejně jako inovativní party servis.

  Jedním těžištěm je stravování dětí v mateřských školách, kde se má nabízet čerstvá strava hlavně z ekologického zemědělství a akceptovatelného chovu. „Asi 80 procent zpracovávaných potravin pochází z biologického zemědělství“, zdůrazňuje šéfkuchař Thorsten Fröling, „splňujeme tak přání mnoha rodičů“.

  Asi 6 500 pokrmů je denně vydáváno ve třech kuchyních a/anebo formou dálkového stravování dodáváno do 56 mateřských škol a 10 základních škol.

  Děti jedí vždy. Stravování této cílové skupiny zaručuje spolehlivou veličinu co se týče produkce a kalkulace. Nehledě na denně přibližně produkovaných a vydaných 120 pokrmů pro baletní školu, je odtamtud dodáváno přídavných 600 porcí pro vděčné mini zákazníky. Zhruba 200 pokrmů z tohoto počtu splňuje kritéria určitých forem stravy.

  „Specializováním na přípravu pokrmů pro děti s potravinovou alergií jsme zaujali naše místo.“ vysvětluje pán Rainer Bothe.

  Celý výrobní a distribuční systém se zakládá na vynikající logistice, jejíž vlákna se sbíhají ve velké produkční a mycí kuchyni „Landwehr 11-13“ v Hamburku.

  Zatímco se nádobí umývá na místě v mateřských školách a školách, musí být zaručeno hygienicky bezpečné a dokonalé čištění veškerého vratného gastro vybavení z přibližně 70 zařízení. Odnedávna je zde použita pásová myčka M-iQ im. 

  K tomu ještě přistupuje kompletní vybavení z produkční kuchyně, například nádobí, plechy, gastronádoby, naběračky, sklenice, příbory atd., které je v pásové myčce M-iQ zahrnuto. „Koupě myčky M-iQ jsem nelitoval.“ dodává Rainer Bothe. Při veřejné soutěži nastoupila proti dvěma dalším myčkám od jiných výrobců a přesvědčila dobrými prognózami vzhledem ke spotřebě energie, vody a mycích prostředků.

  „Přitom hrála firmě „Kreative GV“ do karet finanční podpora banky Investitionsbank Hamburg pro energeticky efektivní nová zařízení. „Bylo uhrazeno 30 % investice“, vzpomíná Rainer Bothe, který zejména zdůraznil nasazení Sabine Sörensen (zastoupení závodu MEIKO/Hamburg) vůči úřadům. Na základě výpočtů se má stroj v relativně krátkém čase amortizovat.

  „Důležité pro nás je, aby rychle a účelně čistil především spoustu plechu, gastronomických nádob, poklic, vložek atd.“

  „Naše nová myčka M-iQ je vybavena pásovým dopravním systémem, který umyje velké množství nádobí v krátkém čase a je nenáročný na lidské zdroje. Na rozdíl od dřívějška je mnoho věcí daleko snazších.“

  S nově založenou společností „Vivention Food & Events“ uceluje Rainer Bothe svou nabídku v oblasti kreativních kuchyní (pro společné stravování). „Nepoužíváme konfekční řešení a ke každé akci přistupujeme s odpovídající citlivostí“, zdůvodňuje profesionál, kterého v Hamburku předchází velmi dobrá pověst.