Kontakt
  The clean solution

  Univerzitní klinika Innsbruck

  Automatický vyklízeč vozíků, myčka vozíků, pásová myčka nádobí M-iQ v Innsbrucku

  Univerzita Innsbruck

  „S nejnovější sérií pásových myček nádobí M-iQ dokázala klinika snížit svou spotřebu zdrojů minimálně o jednu třetinu.“

  Se svými 1 600 lůžky a 5 500 zaměstnanci se může univerzitní klinika v Innsbrucku pochlubit ohromujícími čísly:

  • Průměrný počet jídel za den: 5 500
  • Průměrný počet umytých vozíků za hodinu: 35
  • Počet umytých dílů za den: cca 40 000

  Velkokapacitní kuchyně kliniky je jedna z prvních v Rakousku, která zavedla systém „Cook and Chill“, ve kterém jsou jídla regenerována přímo v ošetřovatelských stanicích. Jídla jsou expedována pomocí 100 vozíků s tácy, které se dvakrát denně vracejí zpět do oblasti mytí. Podle Hofera musí jeho tým každý den umýt přibližně 40 000 kusů nádobí, příborů atd. i samotné transportní vozíky.

  V roce 2010 dodala společnost MEIKO v rámci renovace hlavní oblasti mytí v suterénu šest vysoce výkonných strojů, mimo jiné i automatický vyklízeč vozíků, myčku na vozíky a tři pásové myčky nádobí M-iQ.

  S nejnovější sérií pásových myček nádobí M-iQ dokázala klinika snížit svou spotřebu zdrojů minimálně o jednu třetinu, což v porovnání s předchozím systémem znamená roční úsporu nákladů ve výši 100 000 euro.

  Jako doplněk byl nainstalován vakuový systém pro likvidaci organických kuchyňských odpadů WasteStar. Prostřednictvím tohoto systému zásobuje klinika bioplynovou stanici týdně 14 krychlovými metry mokrých odpadů, které mohou pokrýt energetickou potřebu 100 čtyřčlenných domácností.