Kontakt
  The clean solution

  MEIKO také zvyšuje atraktivitu zaměstnavatele

  Moderní a spolehlivá technologie v pečovatelském domě ulehčuje práci zaměstnanců

  MEIKO Referenz Ludwig Jahn Haus

  1958 začíná historie svazu Schwesternverbands Pflege und Assistenz gGmbH a již od počátku se ukazuje, jak pokroková byla tato organizace už před 60 lety: Vzešla z profesního sdružení a jejím cílem již tenkrát bylo pomoci odstranit akutní nedostatek pečovatelů. Dnes pracuje více než 3 500 lidí ve službách pro seniory a postižené ve více než 40 stacionářích. Jedna z nich je v sárském Dudweileru, kde byl v květnu 2018 otevřen dům Friedricha Ludwiga Jahna.

  Díky Annekarin Leismannové převzala vedení odbornice, která do pečovatelství vstoupila z jiného oboru a vložila do něj svou hlavu i srdce a přiložila ruku k dílu. Tato 45letá žena sbírala své zkušenosti ve velkých zařízeních a nyní buduje svaz Schwesternverband den Pflegeverbund Saartal jako regionální vedoucí. „Co se týče získávání pečovatelů, nemůžeme si stěžovat“, bilancuje Annekarin Leismannová. Ona ví, co musí zaměstnavatel nabídnout, aby byl atraktivní: moderní pracovní místa podporující zdraví, propojitelnost rodiny a zaměstnání a cíl poskytovat služby pro staré lidi a postižené.

  Dům Friedricha Ludwiga Jahna je proto také – jako téměř všechny zařízení svazu – v pracovních pečovatelkých prostorách vybaven technologií MEIKO. „Rozhodli jsme se pro čisticí a dezinfekční přístroj TOPIC, protože jsme naprosto přesvědčeni o kvalitě přístrojů MEIKO“, říká Annekarin Leismannová – a je nadšená z životnosti čisticí a dezinfekční techniky koncipované speciálně pro pečovatelské domy: „V ostatních stacionářích máme přístroje, které již mají 35 let, běží bez poruch a splňují naše požadavky na hygienu“. Aby to bylo zajištěno, o to se mimo jiné starají také  servisní technici od MEIKO, kteří provádějí pravidelnou údržbu. To prodlužuje životnost přístrojů a zajišťuje jejich neúnavné nasazení.

  Annekarin Leismannová si oproti tomu chtěla ušetřit pravidelnou zvláštní dezinfekci, když se jednalo o vybavení kuchyní stacionáře myčkami: „Rozhodli jsme se pro plně průmyslové řešení od MEIKO a do každé kuchyně jsme nechali zabudovat M-iClean U – z ergonomických důvodů v pracovní výšce. Poloprůmyslové stroje běží pro naše potřeby prostě příliš dlouho a musí se pravidelně dezinfikovat.“ Přesně to jsou ale ty detaily, které zaměstnancům přinášejí zbytečnou práci. „Když tuto vynaloženou práci eliminujete, zůstane automaticky více času na to podstatné, totiž na práci s obyvateli našich zařízení. Díky MEIKO zde máme toho správného a spolehlivého partnera, který ví, o co jde“, vysvětluje vedoucí domova.