Kontakt
  The clean solution

  AZP 80 – Likvidace zbytků jídel

  Hygienická a ekonomicky výhodná zařízení na zpracování zbytků jídel pro gastronomii

  Kam se zbytky jídel?

  V mnoha gastronomických nebo velkostravovacích provozech se ještě i v dnešní době využívá konvenční způsob likvidace zbytků jídel. To znamená, že se odpady z čištění zeleniny a loupání a také zbytky jídel shromažďují nehygienickým způsobem v nádobách. Kromě toho zůstávají odpady často za poplatek příliš dlouho v prostorách kuchyně v odpadových nádobách.

   

  Moderní řešení pro hygienicky bezproblémové zbytky jídel

  Příkladná technika likvidace zbytků jídel v gastronomii MEIKO AZP 80, jednoduchá obsluha a zaručená spolehlivost Vám pomohou dostat pod kontrolu problémy, jako např.: vznik zápachu i v případě krátkodobého skladování odpadů nebo příliš mokrých odpadů, které společnost likvidující odpad nepřijímá.

  Poptejte termín konzultace

  Funkčnost, na kterou se můžete spolehnout

  Zbytky jídel jsou přes vyplavovací žlab přiváděny do drtícího zařízení. Rozmělňování zbytků jídel se provádí v horizontálně umístěném drtícím zařízení, které sestává z rotujícího mlecího kotouče s wolframkarbidovým mlecím a řezacím ozubením se sítovým kroužkem, tělesa čerpadla a motoru. Stěna drtícího zařízení je tvořena jako sítový kroužek. Integrovaná křídla čerpadla působí jako vír, který zaručí transport rozmělněných zbytků k odlučovači pevných látek. Odvodnění zbytků jídel se uskuteční v odlučovači pevných látek. Redukce objemu je možná až do 85 %, zpravidla cca 70 %. Zařízení na zpracování zbytků jídel je vybaveno doběhem čištění pro zajištění spolehlivého samočištění.

  Drtící zařízení

  Drtící zařízení rozmělňuje pomocí wolframkarbidového řezacího ozubení veškeré zbytky jídel. V sítovém koši, který se nachází pod ním, se shromažďují zbytky a kovové díly.

  Oplachový systém

  Oplachový systém situovaný ve všech čtyřech rozích, zajišťuje silnými intervaly oplachů důkladné čištění sítového válce.

  Křídlové dveře

  Otevřené, dvoustěnné izolované křídlové dveře zaručují neomezený přístup k technologii po celé délce zařízení.

  Sítový válec

  Jednoduchými úkony lze sítový válec včetně šroubového vřetena vyjmout, vyčistit a nasadit zpět.