Kontakt
  The clean solution
  péče

  KerVita Seniorenzentrum

  Čisticí a dezinfekční technika zhotovena individuálně a na milimetr přesně

  KerVita Senioren-Zentrum MEIKO

  V období let mezi 2006 a 2013 bylo realizováno víc než 60 projektů ve Wilhelmsburgu, ve čtvrti Veddel a ve vnitřním přístavu Harburgu.


  Jedním z nich je: domov pro seniory Seniorenzentrum Am Inselpark. Odpovědný nositel: KerVita. Podnik se svým logem „Bezstarostný život v jistotě“ patří ke zkušeným organizacím v tomto oboru. Založen v roce 2005 rodinou Kerling je specializován na plánování, výstavbu a provoz stacionárních pečovatelských zařízení.

  V severním Německu v současnosti existuje jedenáct lokalit. Do konce roku 2015 má být zřízeno pět dalších domovů pro seniory. Pro všechny platí kodex od KerVita, tedy slib, nejen velkodušně adresovaný rodinným příslušníkům, kteří si přejí profesionální zaopatření pro své příslušníky, nýbrž je to také slib učiněný všem zákazníkům – a k nim patří také pracovníci.

  Domov pro seniory Am Inselpark dosud ještě není plně obsazený. Toho času si zde udělalo pohodlí 54 obyvatel, celkem jich bylo dosud ubytováno 100 osob, mnozí z nich pro krátkodobou péči. Většina z nich je zařazena v nízkém stupni péče – poněvadž to odpovídá povaze věci, když nastupuje životní úsek, v kterém je člověk odkázán na pomoc druhých a kdy je k výběru nový pečovatelský ústav.

  Téměř nedotknutá pak také vypadají ošetřovatelská pracoviště, která zde byla – jak ostatně ve všech domovech KerVita, vybavena firmou MEIKO.
  Možná zde ale bylo vše perfektně uklizeno díky ambicióznímu týmu.

  V této oblasti padlo rozhodnutí ve prospěch technologie výrobce čisticí a dezinfekční techniky z Offenburgu, „poněvadž s tím jednoduše byly získány nejlepší zkušenosti, které vyústily do rámcové smlouvy“, s potěšením dodává pan Jens Jacobsen ze zastoupení firmy MEIKO v Hamburku.
  Toto ovšem nebyl právě zde ve Wilhelmsburgu jediný důvod. Architekt domova pro seniory Am Inselpark si na mnoha místech posloužil organickými formami.
  Budova je jakoby energickým máchnutím zakreslena do městské čtvrtě, což se při vybavení ošetřovatelských pracovišť projevilo tím, že na vnějších stěnách neexistují žádné pravé úhly.

  „Byli jsme nuceni stanovit absolutně přesný přídavek“, vzpomíná Jens Jacobsen a chválí jedním dechem technický odbyt v Offenburgu stejně jako kolegy ve výrobě, kterým se podařilo přesně dodat výlevky, čisticí a dezinfekční techniku a příslušnou pracovní desku, zhotovenou individuálně a na milimetr přesně, takže je dnes středem pozornosti místnosti pro pečovatelky.