Kontakt
  The clean solution
  péče

  Studacker, Curych

  Kuchyně Studacker v Curychu profituje pomocí systému zpracování gastro odpadu díky menším nákladům a větší hygieně

  Nové zařízení na likvidaci gastro odpadů WasteStar CC fascinuje svými kompaktními rozměry a je schopno zvládnout gastro odpad z až 900 jídel za den.

  Výkonná kuchyně Studacker se hodí pro větší a menší cateringy a grilovací eventy (ve «Studacker» nebo venku). Šéfkuchař, Hansruedi Wälchli, je ostatně několikanásobný mistr světa v grilování.

  „Máme denně k výběru tři jídla – včetně obědního menu s několika pokrmy. Vaříme celkem pro asi 130 obyvatel. Gastro odpady, které přitom vznikají, je samozřejmě třeba likvidovat hygienickým a bezpečným způsobem. Dosud jsme zbytky dávali v kuchyni do malých nádob a ty jsme pak vyprázdňovali do velkých nádob.“

  Nové zařízení na likvidaci gastro odpadů WasteStar CC fascinuje svými kompaktními rozměry a je schopno zvládnout gastro odpad z až 900 jídel za den. Dojde-li při odklizení z nedopatření také k likvidaci příborů spolu se zbytky, přichytí se tyto díly díky magnetickému poli na povrchu. Kromě toho je silné mlecí zařízení schopno zpracovat dokonce kosti a skořápky mlžů nebo korýšů.

  WasteStar CC Meiko

  Hygienická bezpečnost je nejdůležitějším úkolem, který je při shromažďování a likvidaci zbytků jídel nutno splnit. Právě pro dům pro seniory je hygienický způsob práce nezbytností. Ale i promítnutí nákladů je důležitým faktorem ve výpočtech hospodárnosti každého, kdo odpovídá za stravování.

  Hansruedi Wälchli k tomu řekl: Díky zařízení WasteStar CC se gastro odpady již nemusí skladovat v separátních nádobách, které je pak nutno pracně čistit. Pro nás to znamená enormní úsporu času. Nehledě na to, že nyní už nepotřebujeme žádné přídavné chlazení pro nádoby se zbytky jídla. Rozdrcené zbytky cestují jako biologický substrát do připojené sběrné nádrže. Tuto nádrž vyprazdňuje společnost provádějící likvidaci zbytků. Poté, co zařízení splnilo svůj úkol, provede se jeho vyčištění, které probíhá naprosto hladce. Systém zpracování gastro odpadu WasteStar CC je u nás v provozu od ledna 2016. Během této doby se nám podařilo snížit náklady na likvidaci o více než 25%. Díky nízké spotřebě vody jsme ušetřili značnou sumu peněz.“