Kontakt
  The clean solution
  Ikona gastronomie

  Jungfraujoch, Švýcarsko

  M-iQ myčka na nádobí pro gastronomii - Efektivní technologie mytí na hoře Jungfraujoch

  Jungfraujoch

  Vrcholem každé cesty ve Švýcarsku je Jungfraujoch. Turisté ze všech koutů světa se setkávají na „Špičce Evropy“, aby ve výši 3.454 metrů žasnuli nad vysokohorským kouzelným světem z ledu, sněhu a skal. Horká jezera, vodopády, ledovce, horské masivy Eiger, Mnich a Pana všude dokola: Návštěvníky očekává výhled beroucí dech, který za pěkného počasí sahá až do Vogéz a Černého lesa.

  Milovníci hor se na plošinu hory Jungfraujoch dostanou zubačkou, která zdolá téměř 1.400 výškových metrů, než z údolní stanice dorazí do nejvýše položeného nádraží v Evropě.

  Všechny restaurace jsou vybavené umývárnou nádobí - jen na Eigeru je používána myčka na nádobí pro gastronomii M-iQ.

  Jde o nejvýše ležící myčku na nádobí MEIKO v Evropě, která odolává i prostředí s řídkým vzduchem.

  Je v provozu pět hodin denně jen v krátké době vyčistí tisíce kusů nádobí a příborů.

  Die höchste MEIKO Spülmaschine in Europa

  Všechny restaurace - a s nimi myčky na nádobí pro gastronomii - jsou v létě zásobovány vodou z tajícího ledu. „Během nejrušnějších dnů potřebujeme kolem 60.000 litrů“, vysvětluje Andreas Wyss (vedoucí technické údržby), „Zásobníky vody ukryté v hoře mají objem 1.000 kubických metrů.

  Zde na hoře jsme zcela autonomní. V zimě čerpáme vodu z pramenů přes tunel zubačky a smícháme ji se zachycenou vodou v zásobnících. Předtím než vyteče vysoce kvalitní voda z vodovodu, je přefiltrována, zbavena zárodků pomocí UV a upravena.

  Cílem je, čerpat co možná nejmenší množství vody nad 1.300 m, abychom ušetřili energii. Díky malé spotřebě vody bude moci přispět také gastronomická myčka na nádobí M-iQ ke snížení spotřeby, navíc jsou i její energetické hodnoty skutečně příznivé.“Vybrali jsme si M-iQ s rekuperací tepla, protože dbáme na úsporu zdrojů a na to, abychom používali energii cíleně a svědomitě. Navíc myje tento automat na koše rychle a kvalitně. Naše požadavky na energetickou efektivitu technologie mytí byly splněny.“