Kontakt
  The clean solution

  Zámek Staufenberg: Tradice zavazuje

  Pro sklenice s tradičním erbem přichází v úvahu pouze MEIKO.

  Schloss Staufenberg

  „Ten výhled okouzlí každého,“ usmívá se Larissa Stäbler a ukazuje na největší vyhlídkovou terasu v regionu ve směru na Štrasburg. „V některých dnech vypadá katedrála tak blízko, že máte chuť se k ní natáhnout.“ Vedoucí provozu vinárny na zámku Staufenberg nikterak nepřehání – výhled je okouzlující. Sahá od Hornisgrinde přes Štrasburk, podél Rýnské nížiny až hluboko do pohoří Kaiserstuhl. V blízkém Alsasku se tyčí Vogézy, zatímco na druhé straně svahu se předhoří Schwarzwaldu prolíná se zvlněnými terasami Durbachu.

  Návštěvníkům neleží u nohou jen tento region, na dosah mají i jeho historii. Od té doby, kdy hrad v 11. století založil rod Zähringerů, se toho mnoho změnilo a již přibližně dvěstě let je v majetku bádenského markraběte. Tehdy začala přestavba na zámek v romantickém slohu a i dnes bádenský markrabě zámek pravidelně navštěvuje. A není sám!

  Ať již běžní turisté, příznivci dobrých chutí, milovníci vína, účastníci konferencí nebo fanoušci prvotřídních akcí: Všichni si přijdou na své. To zajišťuje vinárna, moderní vinotéka, obchod na nádvoří, chocolaterie v kombinaci lipovým dvorem, rozhlehlou terasou a zasedacími místnostmi. Vše doplňuje působivý prostor pro pořádání akcí. Tam, kde dříve žilo služebnictvo, se každý rok po dobu čtyř dní ozývají tóny jazzu. V tuto dobu se pro JAZZ NIGHTS otevře příčka mezi sálem a vinárnou a mezi zdmi se rozline atmosféra MTV Unplugged. Již na začátku festivalu zde jamoval švédský jazzový pianista a skladatel Jacob Karlzon. Dobré víno, stylová atmosféra a něco nepopsatelného navíc, to vše formovalo tuto akci, která nemá konkurenci. Od módních přehlídek až po premiéru nového Porsche 911 - vždy, když zámek Staufenberg zavolá, mohou návštěvníci pravidelně očekávat něco exkluzivního.

  Jako součást markrabských vinic je zámek pevně ukotvený v historii bádenských kvalitních vín. V roce 1782 se zde začal pěstovat ryzlink jako odrůdové víno. Je to okamžik zrození ortenauské tradice odrůdy Klingelberger jako jediného synonyma pro ryzlink v německém zákonu o víně.

  Tradice dlouhá 240 let je zavazujícím příslibem dokonalosti. To garantuje erb včetně rodinného hesla na každé sklenici: „Fidelitas“ – Věrnost! Zde nepřichází v úvahu jen tak nějaká mycí technika. Požadována je kvalita. „Jejím symbolem je na celém trhu společnost MEIKO“, upřesňuje Stäbler. Na zámku Staufenberg zajišťuje brilantní nádobí nová generace myček, která tak překlenuje propast mezi 11. stoletím a dobou špičkové techniky. To je přesně to, co představuje oceňovaná podstolová myčka M-iClean U od výrobce mycí techniky MEIKO. Inovace jsou dalekosáhlé. Například odpadnutí předinstalace. To přináší do organizace kuchyně, kde se počítá každý centimetr, značnou flexibilitu. V Durbachu se podařilo stroj umístit na nové místo, což lépe odpovídá danému prostoru a umožňuje personálu ergonomičtější práci: Již nestojí pod pracovní plochou, nýbrž na podstavci, který nabízí úložný prostor pro čistič. Ohýbání s mycími koši tak patří minulosti.

  A erb? Jasně se třpytí – bez leštění, díky modulu GiO. „Technologie osmózy nám výrazně usnadňuje život“, říká spokojená vedoucí provozu, zejména proto, že je mobul u nové myčky M-iClean U zabudován uvnitř stroje. I pro rychlost myčky má slova uznání, protože proces mytí se zkrátil přibližně o 30 sekund. A to se během dne nasčítá. „Jelikož stroj myje mnohem rychleji, potřebujeme méně sklenic a již tu vůbec nic nepostává“, říká Stäbler s pohledem na dříve vždy plnou oblast vracení nádobí. Vzniká méně páry, nebo spíše nevzniká téměř žádná pára. S technologií ComfortAir se množství páry snižuje až o 80 %. „To je skutečně znát, zejména když nosíte brýle“, doplňuje. A prospívá to i vnitřnímu klimatu, ať již v malé umývárně nádobí, nebo za barovým pultem. Na zámku Staufenberg se snoubí tradice s modernní technikou, a to od hradních zdí až po umývárnu nádobí. A tak mohou přijít - jednodenní turisté, příznivci jazzu, gurmáni, novomanželé a milovníci vína. V ústrety jim bude zářit markrabská pečeť a zvát je k rozjímání o podstatě věcí, k tomu, aby při sklence dobrého vína obdivovali dálavy a strávili krásný čas.