Kontakt
  The clean solution

  Pekařství a cukrářství Raisch

  Perfektně na míru vyrobená mycí technika pro pekařství a cukrářství Raisch

  Raisch pekařství

  „Protože spolehlivě fungují a zajišťují hygienu v oblasti mytí“

  Pravidelně koluje strašák o „umírání pekařství“. Čas k podání zprávy o „životě pekařů“. Samozřejmě existují malé řemeslné provozy, pro které se nenajde žádný následovník, ty s neatraktivním místem, protože se i vesnice a obce mění, a kde to pak malý pekař jednoduše vzdá. Život pekaře oproti tomu znamená: Lze v roce 1991 založit podnik – a o 25 let později ve druhé generaci představovat mistra v pekařském řemesla a kromě toho pyšně hledět na 18 poboček. Tak se dělo v pekařské rodině Raischů v Calw-Oberriedtu.

  Tak může život pekaře vypadat také. Přičemž jsou to v neposlední řadě podnikatelské schopnosti, které Raischse přivedly tam, kde je. Dobrý podnikatel si vezme pro vše, co není klíčovou kompetencí, do domu odborníka. Tak se Thomas Reichenauer stará o administrativu EDV a o Facility Management. Pod jeho vedením běží i jedenáct strojů na čištění plechů, pro které bylo u Raischů rozhodnuto především proto, „protože spolehlivě fungují a zajišťují hygienu v oblasti mytí“, říká Thomas Reichenauer.

  300 až 350 obědů jde denně přes pult – plus salátový a snídaňový bufet. V zákulisí jsou čtyři kuchaři, jeden ve Front-Cooking-Station. Z jedné pobočky se stalo 18 a z dětí dospělí lidé: Matthias je vyučený pekař s mistrovským titulem a nabalil si na to právě ještě studium BWL. Lena studuje média a informatiku a Maximilian je pekařský mistr a cukrář a dotáhl to na německého mistra pekařských mistrů a tím také do pekařského národního družstva. Tak vypadá život pekaře!